Сопствениците на Манчестер Сити купуваат клуб во Јужна Америка

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Велшанецот Рајан Гигс, ’распали’ по Премиер – лигата, кога е во прашање квалитетот на фудбалерите и тимовите во ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Манчестер Јунајтед Рајан Гигс вели дека од Премиер лигата имало само двајца играчи од светска класа сезонава во Лигата на шампиони. И дека ниту ...
| | веќе видена | слични

Ривалството меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити дополнително доби на тензија и квалитет откако тимот од „Итихад“ е предводен од арапските милијардери кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативецот на Англија е во сопственост на Манчестер Сити, но веќе потврди дека не планира да се врати на "Итихат" за време на летниот преоден рок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 12 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 24 | | | прочитана: 3744 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопствениците на Манчестер Сити купуваат клуб во Јужна Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: