Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Околу 66 лица се уапсени бидејќи е разбиен меѓународен ланец на илегална трговија со коњско месо ширум Европа, објави Европол вчера. Криминалната мрежа е ...
| | прочитана: 200 | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Светло црвената боја на месото често може да излаже дека месето е свежо. Но затоа, непријатниот мирис е најдобар показател дека месото не е за употреба. Ако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најмалку 66 лица се уапсени откако е разбиен меѓународен синџир за нелегално тргување со коњско месо ширум Европа, објави европската полиција Европпол во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинување на царината и прелевманот за увозот на смрзнато месо како клучно барање на преработувачите не месо беше истакнато денеска на тркалезната маса ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: