Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро


4 копии

„СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек на лидерската средба Зоран Заев-Али Ахмети портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изјави дека процесот за состав на владата е започнат. „Небитно е прашањето ...
| | веќе видена | слични

Што е она што мандатарот Заев го додели сега како гаранција, а го немаше претходно и ве одвраќаше од таа одлука да го доделите мандатот? „За гледачите да имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Јас не одам на прослава, продолжувам со состаноци. Имаме доста коалициски партнери во нашата коалиција, во албанските партии, во другите етнички заедници. Ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Се додека не се исцрпи можноста за доделување на мандатот за други опции не би сакале да дискутираме. Откако ќе биде доделен мандатот, владата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најдоцна до среда ќе се знае дали Горан Грујевски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски ќе отидат во притвор, бидејќи рокот од 48 часа почна да тече денеска. Од ...
сите 311 | | | прочитана: 1115 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 11 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Македонија нема заедничка историја со Бугарија, ниту пак со некоја друга држава, вели новинарот и колумнист Тодор Пендаров. „Тоа е тоа што ми смета во овој ...
сите 397 | | | веќе видена

Медиумите под контрола на СДСМ почнуваат со притисоци за следната фаза околу прифаќање или отфрлање на неоснованите обвиненија. И досега тоа го правеа со т.н. ...
сите 373 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: