Шест лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

22 копии
3 копии
3 копии
10 копии

Во станбениот дел на Финсбари паркот во северниот дел на Лондон денеска имаше експлозија при што се повредени две лица меѓу кои еден полицаец. Во тек е ...
| | веќе видена | слични

Засега имаме инфирмации дека се повредени две лица. Еден маж има сериозни изгореници, додека на еден полицаец му е повредена раката, вели портпаролката на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии
3 копии

Како што соопшти СВР Скопје, од евидентираните девет сообраќајки во петокот, во една со тешки телесни повреди се здобил еден сопатник, во четири полесно се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Едно лице е потешко повредено, а 27 се здобиле со полесни повреди во 31 регистрирана сообраќајна несреќа во изминатите четири дена во Скопје. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за која во последно време многу се пишуваше. Тој и ...
сите 85 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 104 | | | прочитана: 1193 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 97 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, министер за надворешни работи на ...
сите 133 | | | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 89 | | | веќе видена

Заедничко чествување на празникот Илинден со Бугарија може да значи промена на цела македонска историја оваа порака ја испратија историчарите на денешната ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: