СДСМ: Никој да не помисли да ги блокира процесите


12 копии

Мнозинската волја на 700.000 граѓани изразена на кредибилни избори, посочуваат од таа партија, почна да се реализира со изборот на новиот собраниски ...
| | веќе видена | слични | push

„Тоа што петти месец поради блокадите од ВМРО-ДПМНЕ не може да се формира новата Влада, се одразува штетно врз стабилноста на државара но и на интересите на ...
| | веќе видена | слични | push
8 копии

СДСМ посочува дека парламентарното мнозинство ја реализираше својата обврска кон граѓаните, достоинствено, мудро и внимателно, како што им доликува на новите ...
| | веќе видена | слични | push
6 копии

СДСМ бара Јавното обвинителство и Министерството за внатрешни работи да постапат по службена должност да преземе мерки организаторите на сценариото ...
| | веќе видена | слични | push
13 копии
6 копии

СДСМ потсетува дека е на пат да се воспостават функционални институции, а ќе биде избрана и новата реформска Влада. „Го направивме првиот чекор од ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 163 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 747 | веќе видена

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови во северите делови од земјата ќе има локален развој на нестабилна облачност со ...
сите 375 | | | прочитана: 284 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 31 | | | прочитана: 602 | веќе видена

После бројните медиумски шпекулаци, Кристиано Роналдо потврди дека неговата 22-годишна девојка Георгина Родригез е бремена. Роналдо неодамна доби близнаци, Ева ...
сите 14 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Никој да не помисли да ги блокира процесите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: