Роуен Аткинсон: Скапиот развод го „оживеа“ Мистер Бин

Меѓународни донатори ветија денеска над 75 милиони долари за зачувување на објекти од светското културно-историско наследство, што се засегнати од војните и ...
| | веќе видена | слични

Роуен Аткинсон (62) неодамна се појавил на премиерата на својот нов филм „Top Funny Comedian” кој ќе се прикажува само во Кина. Познато е дека овој актер има ...
| | прочитана: 300 | веќе видена | слични

Холивуд не веруваше во тинејџерите-суперхерои во чудни костуми, но тоа не го поколеба Хаим Сејбан, на кого вербата во телевизискиот серијал му се исплатеше, па ...
| | веќе видена | слични

Роуан Еткинсон неодамна се појави на премиерата на својот нов филм "Top Funny Comedian" кој ќе се прикажува само во Кина, пренесува Daily Mail. Познато е дека ...
| | веќе видена | слични

Американскиот трговец на скап накит „Tiffany & Co“ забележа повисока од очекуваната добивка во четвртиот квартал, потпомогната од силната побарувачка на накит ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како и поголемиот дел од младите жители на Њујорк, ЈП Ливингстон го минува своето слободно време по кафулињата, рестораните и ноќните клубови, но помеѓу неа и ...
| | веќе видена | слични

Неодамна на еден блог кој го води извесен Стивен, осамна текст, кој деновиве го заобиколи светот. Причината за тоа е што многу луѓе, всушност, се пронаоѓаат во ...
| | веќе видена | слични

„Нетфликс“ плати 120. милиони долари за правата за новиот филм на Мартин Скорцезе, „Ирец”, со што го надмина Парамаунт и понудата од 100 милиони долари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжува циркусот во Собрание. Наместо пратениците да се фатат за сериозна дебата и да ги решаваат точките од дневниот ред, претставниците од владеачката ...
сите 414 | | | прочитана: 988 | веќе видена

И денеска пратениците си реплицираа и контрареплицираа во собраниската сала. Од партијата на Никола Груевски истакнаа дека ќе го деблокираат изборот на новиот ...
сите 469 | | | веќе видена

Пратеникот Оливер Спасовски од СДСМ денеска од собраниската говорница на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ им ја пушти снимката од вестите на телевизија Сител кога ...
сите 110 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 419 | | | веќе видена

Цеца во Скопје… и веднаш еуфорија! Преполна ВИП Арена, се бара влезница повеќе – по можност гратис. Се штедат пари цел месец за да се има за влезница и ...
сите 28 | | | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
| | прочитана: 8934 | веќе видена

Нетранспарентно работење на СЈО околу ангажираните експерти и трошоците за нивни надоместоци. Порталот Прес 24 пишува дека СЈО не одговорило на прашањата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роуен Аткинсон: Скапиот развод го „оживеа“ Мистер Бин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: