Расветлена кражбата на накит од куќа во Гостивар

9 копии
2 копии

– Осомничената која нема наполнето 18 години, вечерта од регал во дневната соба го зела ранецот во кој имало кутија со разновиден златен накит (ланец, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
3 копии

Вчера попладне на патниот премин помеѓу железничкото стојалиште Тумчевиште и железничката станица во Гостивар се случила незгода помеѓу патничкиот воз кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајна несреќа меѓу локомотива и автомобил, вчера попладне се случила на железничката пруга Гостивар- Тетово, на влезот во Гостивар. Со телесни повреди се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во интерјву за медиумите изјави дека Македонија би можела да има влада до средината на мај.Трајко Вељановски до вторник да ...
сите 104 | | | прочитана: 8361 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 168 | | | веќе видена

Американската старлета Ким Кардашијан отиде на одмор со својата сестра Кортни и уште неколку пријателки. Тие пиеја и се забавуваа до раните утрински часови, а ...
сите 9 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расветлена кражбата на накит од куќа во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: