Просечно домаќинство лани располагало со 6.092 евра, а потрошило 5.421 евро

Транспортната компанија Транскоп од Битола првиот квартал од оваа година го заврши со загуба од 1.886.000 денари, покажува билансот на успех објавен на ...
| | веќе видена | слични

Земјоделскиот комбинат Пелагонија од Битола во првото тримесечје од 2017 година оствари негативен финансиски резултат од 69.637.000 денари, стои во билансот на ...
| | веќе видена | слични

Секое четиричлено семејство кое живее во сиромаштија и не остварува никаков друг приход ќе добие месечно по 12.000 денари од државата. Семејствата со приход ...
| | прочитана: 1608 | веќе видена | слични

Со промените кои следуваат СДСМ во својата програма ја најави оваа мерка: Државата ќе ги заштити најзагрозените семејства и граѓани. Секое четиричлено ...
| | веќе видена | слични

Aкционерското друштво Макпромет од Штип кое управува со повеќе друштва со ограничена одговорност го оправда името со тројно зголемување на прометот во првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гранде, која беше потресена по случувањата во Манчестер одлета на Флорида за да биде со своето семејство и момчето. Иако веќе некое време се шпекулираше дека ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер ...
сите 171 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Близок пријател на семејството на Салман Абеди, кој е осомничен за нападот во Манчестер, тврди дека минатата година тој изјавил дека сака одмазда поради ...
сите 113 | | | прочитана: 1647 | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 107 | | | веќе видена

Недопрена природа, бел врел песок под стапалата и бескрајно, тиркизно море – што повеќе и` треба? Сестрата на Кејт Мидлтон, Пипа, во саботата му го изговорила ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечно домаќинство лани располагало со 6.092 евра, а потрошило 5.421 евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: