Армијата го гаси пожарот во Макарска


4 копии

Канадери и 150 војници се вклучуваат во гаснењето на пожарот во Макарска, кој веќе втор ден хрватските пожарникари се обидуваат да го стават под контрола. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Туристите од три хотели во Тучепи во Макарска и дел од мештаните се евакуирани во раните утрински часови поради пожарот што избувна во Горњи Тучепи. Повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Во гаснењето на пожарот се вклучени околу 200 пожарникари кои ги спасија хотелите. За да се локализира пожарот употребени се и канадери, јавуваат хрватски ...
| | веќе видена | слични

Туристи од хотелот „Јадран“ и „Тамарис“ ги напуштија хотелите откако беа евакуирани поради пожарот кој избувна. Бурата престана со што ќе се олесни работата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Армијата го гаси пожарот во Макарска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: