Повреден малолетен мигрант од Иран

2 копии

Вчера кумановската полиција во привремениот камп кај село Табановце донела група од 12 лица мигранти кои биле пронајдени во селото Лојане, а меѓу нив имало и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Од 20 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, а од 18:30 часот и на ...
сите 390 | | | прочитана: 602 | веќе видена

Младиот наследник на Цеца, Вељко Ражнатовиќ во последниот месец е во врска со Ана Цакиќ. Вљубениот пар постојано објавува заеднички фотографии и видеа, а ...
сите 43 | | | веќе видена

Цеца вели дека болката за нејзиниот покоен сопруг Аркан никогаш не престанала и после 17 години, и дека по неговата смрт таа никогаш не била вистински среќна. ...
сите 45 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повреден малолетен мигрант од Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: