Потресителната исповед на девојката (18) која страда од шизофренија: Чувствувам бубачки по телото, постојано слушам гласови..

Кејт Фенер (18) со години се борела со психичките проблеми за да на 17 годишна возраст конечно ѝ дијагностицираат шизофренија. Оваа млада уметничка изработила ...
| | прочитана: 300 | веќе видена | слични

Останато

Хојт Брајан Ји, не губејќи време, оствари одделно средби со лидерите на партиите на Албанците во земјава, во еден од објектите на Американската амбасада во ...
сите 276 | | | веќе видена

Навидум мирниот, на моменти вообичаено здодевен ден во Собранието, додека траеше продолжението од конститутивната седница во пленарната сала, за миг се свртe ...
сите 87 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес во партиското седиште оствари средба со претседателите и преставниците на партиите кои се дел од коалицијата ...
сите 323 | | | веќе видена

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска го изразија својот револт од односот на ...
сите 97 | | | веќе видена

„СДС смислено во подолг период се обидува да ја згази и уништи Република Македонија. СДС подолг период ги гази и уништува законите и институциите на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потресителната исповед на девојката (18) која страда од шизофренија: Чувствувам бубачки по телото, постојано слушам гласови..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: