Поради нерасчистените улички, ѓубрето стои во кантите


Останато

Уште едно меѓународно признание за изборот на Талат Џафери за нов пратседател на Собранието пристигна од Кралството Шведска, земјата која важи за политички ...
сите 214 | | | веќе видена

Целосно спротивно од Деловникот и собраниските процедури, без точката да биде ставена на гласање, СДСМ и албанските пратеници поставија измислен претседател на ...
сите 161 | | | веќе видена

На влезната врата од неговиот дом е поставен и плакат со содржина: „Монструм, кој е следниот, дете?“. Во близина на куќата, пак, беа поставени плакати со ликот ...
сите 57 | | | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 153 | | | веќе видена

Алијансата на Албанците нема да оди на лидерската средба кај претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, потврди генералниот секретар на партијата ...
сите 62 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Кривичните дела за кои се товарат се „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ и „учество во толпа што ќе изврши кривично ...
сите 86 | | | веќе видена

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска го изразија својот револт од односот на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради нерасчистените улички, ѓубрето стои во кантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: