Обjавена „Македонија - живот и предели“

3 копии

Под мотото „ Не турска, не шпанска, туку… книжевна серија “ во организација на „СловоКулт – Литератур/а Берлин“ и „Арт Еквилибриум“ вечерва во „Концепт 37“ ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Текстови за Македонија од германски автори што ја истражувале земјава во периодот околу и во текот на Првата светска војна се објавени во книгата „Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вице Заев, братот на лидерто на СДСМ Зоран Заев, бил фатен како дели пари на Роми во Турското маало во Струмица, во замена за гласови и дека за ова постојат и ...
сите 86 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Охрид заедно со екипа на крим техника од МВР, изврши увид на лице место ...
сите 98 | | | веќе видена

"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
сите 6 | | | прочитана: 4745 | веќе видена

Вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“ е во тек, а покрај жестоката борба меѓу кандидатите, и коментарите на жирито стануваат се поостри. За да објасни колку е ...
сите 4 | | | веќе видена

Старлетата Сандра Медуза беше гостинка во емисијата „Запознајте ги Парови“ и ја искористи приликата да ги покаже сите делови на своето тело. Медуза се пофали ...
сите 14 | | | прочитана: 1225 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обjавена „Македонија - живот и предели“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: