Пет основни вештини кои секој човек треба да ги знае - надградете се себеси

Интерперсоналната интелигенција е една од најзанемарените, недоволно развиени вештини - а всушност најпотребна, доколку сакате да успеете во животот. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите шефови сакаат да вработат амбициозни службеници со врела енергија и многу идеи. На теорија. Во пракса, понекогаш се случува „началниците“ да се плашат од ...
| | веќе видена | слични

Овен Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Се обидувате да ги завршите сите обврски, но сето тоа бавно се реализира. Љубовната средба ќе ги исполни сите ваши очекувања. Поради ...
| | прочитана: 800 | веќе видена | слични

 Постои тврдење дека луѓето ќе ве третираат токму онака како што ќе им дозволите и тоа е сосема точно. Оваа листа е составена од 10 работи кои НЕ смее да ги ...
| | прочитана: 885 | веќе видена | слични

 Раскинувањето е тешко. Сите сме поминале низ тоа независно дали излегуваме од долга врска или од некоја кратка, последиците се непријатни, чудни и секогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 73 | | | прочитана: 195 | веќе видена

„Патронажниот однос“ кон некои обвинети, на судовите им се врати како бумеранг. Бегството на двајцата обвинети од „Таргет" и „Тврдина“ стана директна препорака ...
сите 247 | | | прочитана: 339 | веќе видена

Испитувањата од две лаборатории каде што се направени анализите на серумот и крвта на двајцата пациенти кои починаа на Инфкетивната клиника потврдиле етиолошки ...
сите 157 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 978 | веќе видена

 Откако во медиумите се проширија фотките на Ева Лонгорија со заоблено стомаче, гласините за наводната бременост започнаа. Актерката последните неколку недели ...
сите 23 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет основни вештини кои секој човек треба да ги знае - надградете се себеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: