Со пари од ЕУ, Гевгелија ќе добие нов водовод


2 копии

Денес започна изградбата на новиот водовод вреден 1 милион и 710 илјади евра кои се обезбедени од Светска Банка преку министерството за финансии, од Европската ...
| | прочитана: 437 | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на неговиот Фејсбук профил го поздравува почнувањето на изградбата на новиот водовод во Гевгелија.– Одлична вест за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица началници поставени од пржинскиот министер Оливер Спасовски се цел на предистрагата на обвинителството за организиран криминал за изборни ...
сите 69 | | | веќе видена

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кога имате менструација не би требало да правите многу работи и треба повеќе да внимавате. На тој начин полесно ќе ги поминете тие денови, а ќе немате болна ...
сите 3 | | | прочитана: 354 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со пари од ЕУ, Гевгелија ќе добие нов водовод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: