Отсечени села, неисчистени тротоари по градовите


9 копии
5 копии

Движењето БЕСА изрази загриженост за ситуацијата во селата во Скопска Црна Гора, кои се целосно блокирани од интензивните врнежи од снег и апелира до локалната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 106 | | | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 68 | | | прочитана: 448 | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отсечени села, неисчистени тротоари по градовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: