Во Охрид се бараат сезонски работници

Македонскиот пазар на труд во моментов се соочува со недостиг од 7.071 работници. Толкав број на слободни работни места бележи Агенцијата за вработување . ...
| | веќе видена | слични

Во овој период од годината можеме да налетаме на многу огласи за работа, каде се бараат сезонци за берба на одредени производи, но надвор на границите на ...
| | веќе видена | слични

Глас Српске – Бања ЛукаМногу луѓе кои сакаат да ја напуштат БиХ и да одат да работат во Германија, која бара илјадници работници од земјите на западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични

Последниве две години граѓаните на Ресен и Преспа кои поседуваат овоштарници со јаболка, мака мачат да најдат добри работници за берба на јаболка. Интересот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид се бараат сезонски работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: