Официјални резултати во Србија Вучиќ победил со 55,08 отсто од гласовите

2 копии

Според официјалните податоци, актуелниот премиер Александар Вучиќ освоил 55,08% од гласовите (2 милиони 12 илјади 788 гласови) на претседателските избори во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
4 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека изјавите во врска со обединувањето на Албанија и Косово остануваат само во доменот на желби, но ги замоли ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Ќе висев во Брисел наместо знамињата доколку изјавев дека е потребно обединување на сите Срби на Балканот, изјави српскиот премиер и новиозбран претседател ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 83 | | | прочитана: 4308 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 157 | | | прочитана: 156 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјални резултати во Србија Вучиќ победил со 55,08 отсто од гласовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: