Концерти, предавања и франкофонски средби за Меѓународниот ден на франкофонијата

5 копии

Недела на француски филм и кујна, предавања и концерти од француски изведувачи, франкофонски средби и регионален форум за француски јазик се дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот институт во Скопје, на денешната прес-конференција по повод 20 Март, Меѓународниот ден на Франкофонијата! ги претставија активностите со кои ќе се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот институт годинава ќе го одбележи Празникот на франкофонијата, 24 март, со фокус на францускиот јазик, младите и можноста за нивно вработување. Со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Книжарницата „Литература.мк“, издавачката куќа „Арс Ламина публикации“ и Францускиот институт во Скопје го отворат првото специјализирано продажно франкофонско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Илија Димовски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и предлог за претседател на комисијата за избори и именување побара да се одбере нов претседател на ...
сите 134 | | | прочитана: 1657 | веќе видена

Пратеникот Оливер Спасовски од СДСМ денеска од собраниската говорница на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ им ја пушти снимката од вестите на телевизија Сител кога ...
сите 110 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Цеца во Скопје… и веднаш еуфорија! Преполна ВИП Арена, се бара влезница повеќе – по можност гратис. Се штедат пари цел месец за да се има за влезница и ...
сите 28 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 419 | | | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
| | прочитана: 8934 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерти, предавања и франкофонски средби за Меѓународниот ден на франкофонијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: