НСДП: Груевски е најголемата закана за безбедноста, стабилноста и унитарниот карактер на Македонија


3 копии

НСДП апелира во најбрз можен рок да се формира новата реформска Влада, која, својот неспорен легитимитет ќе го темели на резултатите од парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Општинската организација НСДП Прилеп најостро го осудува обидот на директорот на гимназијата Мирче Ацев г- дин Кирил Николоски за инволвирање на младите и ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација НСДП Прилеп побара од градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, веднаш да го разреши директорот на гимназијата „Мирче Ацев“, Кирил ...
| | веќе видена | слични

Нашите деца за два месеци ги чека прослава на матурската вечер. Но наместо да размислуваат за свечено заокружување на завршувањето на средното образование, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на гимназијата „Мирче Ацев” во Прилеп, Кире Николовски заработи уште една кривична пријава за политичкиот говор што им го држеше на учениците, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп, против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Киро Николоски, кој на очиглед на целата јавност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Родител на ученик од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска поднесе кривична пријава против директорот Кире Николоски, кого учениците го обвинија пред два ...
| | веќе видена | слични

Трет ден протестираат учениците во Прилеп. Средношколците кои ги поддржуваат протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и денеска повторно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици во дворот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“ со свирежи ја пречекаа една професорка која не дозволува средношколците да одат на протест за време на ...
| | веќе видена | слични

Учениците, изреволтирани што се обиде да ги врати на настава, почнаа да ја исвиркуваат професорката и да скандираат „Проклети да се предавниците“. Со свирежи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изговорот на еврокомесарот Јоханес Хан дека немал време да одговори на барањето на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ е апсолутно неиздржан, ...
сите 464 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува ...
сите 329 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Веста за протестот на 21 март во Македонија силно одекна и во светските медиуми, како и во медиумите од соседството. Како и Регионот така и Хрватска не остана ...
сите 286 | | | веќе видена

Во рамки на акција за сузбивање на криминални групи, полицијата уапси три лица од Тетово. Станува збор за Сами Ф. (1967) од с.Одри-Општина Теарце (активист за ...
сите 48 | | | веќе видена

Владимир Марјановиќ, свекорот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, ненамерно ги открил сомнежите на полицијата за тоа кој брутално ја уби неговата снаа пред ...
сите 40 | | | веќе видена

Обично светските медиуми Јелена Карлеуша ја нарекуваат српската Ким Кардашиан, но она секогаш им префрла дека таа споредба нема смисла, бидејќи за разлика од ...
сите 26 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Британскиот таблоид „Сан“ објави ексклузивно видео на кое се гледа како британската премиерка била пренесена во нејзиниот автомобил откако терористот го ...
сите 23 | | | прочитана: 176 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НСДП: Груевски е најголемата закана за безбедноста, стабилноста и унитарниот карактер на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: