Новиот руски проектил сее страв по светот: Не постои контра удар кој може да го запре


2 копии

Русија е првата земја на светот која направи тестирање на хиперзвучен проектил "Circon", кој наскоро би требало да биде вброена во арсеналот на руската ...
| | веќе видена | слични

Русија е првата земја на светот која успешно спровела тестирање на хиперзвучна противбродска ракета "Circon", која наскоро би требало да биде вброена во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 68 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 248 | | | прочитана: 1095 | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 306 | | | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 938 | веќе видена

Популарната актерка Џесика Алба (36) третпат ќе стане мајка. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен се одмораат на Хаваи со своите две деца – 9-годишната Хонор и ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот руски проектил сее страв по светот: Не постои контра удар кој може да го запре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: