NewEurope: Јерун Диселблум може да остане претседател на Еврогрупата до крајот на мандатот во јануари 2018 година

Холандскиот министер за финансии и претседател на Еврогрупата Јерун Диселблум може да остане на функцијата меѓу колегите од еврозоната до крајот на својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Успешниот референдум во Гевгелија како „ветер во крилја“ ги охрабри жителите на Валандово. Сега и тие го бараат истото демократско право – да се изјаснат дали ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека медиумите од региионот пишуваат за насилничкото однесување на Раста, сопругот на Ана Николиќ, таа како да не е многу засегната од сето тоа. Таа на ...
сите 17 | | | веќе видена

Во врска со проблемот на исплатата на субвенциите за земјоделците, согласно на мислењето на најголем дел од експерите за кривично право, постои проблем со ...
сите 106 | | | прочитана: 2444 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

NewEurope: Јерун Диселблум може да остане претседател на Еврогрупата до крајот на мандатот во јануари 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: