NewEurope: Јерун Диселблум може да остане претседател на Еврогрупата до крајот на мандатот во јануари 2018 година

Холандскиот министер за финансии и претседател на Еврогрупата Јерун Диселблум може да остане на функцијата меѓу колегите од еврозоната до крајот на својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер ...
сите 191 | | | прочитана: 424 | веќе видена

Најмладата жртва на нападот во Манчестер се викала Сафи Роуз и имала само осум години. На концертот на Аријана Гранде отишла во придружба на своите мајка и ...
сите 146 | | | веќе видена

22-годишниот Салман Абеди, кој во понеделникот убил 22, а повредил 59 лица на влезот на Манчестер aрена, неколку часа пред масакрот наводно контактирал со ...
сите 114 | | | веќе видена

Првата дама и првата ќерка на САД, Меланија и Иванка Трамп, носеле вел кога биле во посета на Ватикан, и притоа се запознале со папата Франциско. Тие се ...
сите 69 | | | веќе видена

Во популарното музичко шоу Ѕвездите на Гранд, атмосферата станува се пожестока и понапната. Кавгата настана помеѓу членовите на жирито, а започна од кралицата ...
сите 36 | | | веќе видена

Бомбашкиот напад длабоко ја потресол младата пејачка Аријана Гранде, која ги откажала сите настапи на неодредено. Американската пејачка Аријана Гранде, до ...
сите 167 | | | веќе видена

"Прв пат по распадот на Југославија во неделата се случи културен блесок во една од нејзините поранешни земји. Во Скопје беше отворена нова концертна сала каде ...
сите 119 | | | веќе видена

По завршувањето на собраниската седница на која се дебатираше за Предлог-законот за стечајните работници, вечерта на 1-ви јули 2010-та година во Собранието се ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

NewEurope: Јерун Диселблум може да остане претседател на Еврогрупата до крајот на мандатот во јануари 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: