Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)


Илија Несторовски во текот на вчерашниот ден го имаше своето деби со капитенската лента на Палермо, но денеска се најде во центарот на вниманието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот фудбалер, Илија Несторовски на својот прв натпревар за Палермо со капитенската лента постигна четири погодоци и најави дека ќе биде клучниот играч ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одлично ја започна сезоната во Палермо и на првиот пријателски натпревар постигна четири гола против аматерски ...
| | веќе видена | слични

Уште во предсезоната расположени македонските фудбалери во Италија…. Илија Несторовски и Александар Трајковски придонесоа со погодоци во високата победа на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Палермо на перфектен начин ги започна подготовките за новата сезона во која ќе се обидат екпресно да се вратат во најсилното друштво на Апенините, во ...
| | веќе видена | слични

Палермо ја стартуваше својата пред-сезонска турнеја, со висока победа од 13:2 против екипата Бад кој се натпреварува во пониските дивизии. Печат на оваа победа ...
| | веќе видена | слични

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски имаа одличен почеток на подготвителните натпревари за Палермо.Палермо со 13-2 го победи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдоцна до среда ќе се знае дали Горан Грујевски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски ќе отидат во притвор, бидејќи рокот од 48 часа почна да тече денеска. Од ...
сите 209 | | | прочитана: 1083 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 7 | | | прочитана: 159 | веќе видена

-Неподготвеноста во Бугарија да се признае засебноста на македонскиот народ и засебноста на македонскиот јазик, создава сомнеж. Јас ви тврдам дека ако тоа ...
сите 376 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 32 | | | прочитана: 1269 | веќе видена

Апелациониот суд од Скопје ја одби жалбата на одбраната на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, со која се бараше да се укине одлуката за мерките за претзливост ...
сите 188 | | | прочитана: 249 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 30 | | | прочитана: 1388 | веќе видена

Една од најубавите жени на светот конечно и сама ја потврди љубовта со турскиот писател Метин Хара. Иако сите се надеваа дека таа ќе се смири со поранешниот ...
сите 21 | | | прочитана: 1365 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: