Неделен хороскоп - часот го одредува карактерот

Освен хороскопот и датумот на раѓање, карактерот на личноста го одредува и часот на раѓање. Поради тоа многу астролози придаваат толкаво значење на наталните карти. Понекогаш е доволно да го знаете само часот на раѓање на личноста и да ги одредите нивните карактеристики без стандардни анализи и споредби. Да видиме што открива вашиот час на раѓање за вас, кои се вашите маани и кои се вашите доблести. Од 0 до 1 часот – личностите родени во овој час во многу ситуации дејствуваат агресивно, но од друга страна ги карактеризира трпеливост и издржливост. Многу се темпераментни, сакаат предизвици и промени. Не поднесуваат подреденост на работите, ниту во бракот, ниту во кариерата. Често наидуваат на недоразбирања со околината поради тврдоглавост и недостиг на толеранција, но поради вишокот самодоверба многу им завидуваат. Од 1 до 2 часот – на овие личности три најважни работи во животот им се моќта, угледот и статусот. Затоа, жртви обично се нивните најблиски, поради преголемите амбиции најмалку време им ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јелена Карлеуша предизвикува контроверзии каде и да се појави, а сега нејзиното провоцирање повторно е на сцена. Таа направи селфи во Ѕвездите на Гранд со ...
сите 38 | | | прочитана: 2920 | веќе видена

Овие три хороскопски знаци буквално ќе владеат со Ноември. Прочитајте дали сте меѓу нив: Биковите ги имаат сите предуслови да го извлечат најдоброто што ...
сите 6 | | | прочитана: 221 | веќе видена

Силвестер Сталоне е еден од најпопуларните актери, режисиери и сценаристи… Најпознат е по улогите во филмовите „“ Роки“ и „Рамбо“. Погледнете како изгледа сега…
сите 4 | | | прочитана: 4218 | веќе видена

Јапонците одлучиле да спроведат експеримент „кој носи поголем товар - мажите или жените“. Веруваме дека на многу мажи им се случило на крајот од денот да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам исклучиво со воз, а ...
сите 2 | | | прочитана: 2994 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделен хороскоп - часот го одредува карактерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: