Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“


14 копии

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Напаѓачот врз групата муслимански верници, во северен Лондон, е Дарин Озборн, роден во Велс.Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, ...
| | прочитана: 1835 | веќе видена | слични

Тоа е 47-годишниот Дарен Озборн. Лондонската полиција соопшти дека против 47-годишниот маж, кој извршил нападот во британската престолнина рано изутринава, ќе ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј го посети местото на терористичкиот напад и вети дека државата ќе го сузбие тероризмот во сите негови облици. Тереза Меј го ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој бил уапсен поради напад со комбе на верници пред џамија во Лондон, бил снимен по апсењето. На снимката објавена на социјалните мрежи, се гледа овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 69 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 92 | | | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 140 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 761 | веќе видена

Македонските работници ангажирани од фирма подизведувач за изградба на автопатот Кичево-Охрид со месеци не ги добиле изработените плати, па затоа решија да ...
сите 85 | | | веќе видена

Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието, напиша на Фејсбук претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски. „Им тргна на ...
сите 43 | | | веќе видена

Цеца и Анастасија Ражнатовиќ беа гостинки во популарната ТВ-емисија „Амиџи шоу“, каде што на хумористичен начин одговорија на многу незгодни прашања на ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров утре ќе му биде домаќин на норвешкиот колега Борге Бренде, кој ќе престојува во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: