Накова, Илиевски, Франц во „Танц со ѕвездите“

Манекенката Александра Накова, пејачот Влатко Илиевски, актерот Мартин Јордановски се дел од новите учесници од втората сезона на шоуто „Танц со ѕвездите“ што за две недели ќе почне да се емитува на Македонската телевизија. Водител на шоуто ќе биде повторно Тони Михајловски, а за двојките ќе ги оценува жири составено од танчери, актери, уметници, пејачи. (Фото: Телеграф.мк/Радован Вујовиќ) Во новата сезона ќе се натпреваруваат и каратистката Наташа Илиевска, телевизиската презентерка Маријана Димовска, пејачот Франц од „Нокаут“, Бранко Чупевски. Ќе им се придружи и поранешниот мистер на Македонија, Стефан Лошкоски. Ѕвездите ќе танцуваат во двојки со танчери професионалци. Првите епизоди ќе бидат во рамките на новогодишната програма на МТВ.
| | веќе видена | слични

За две седмици на Македонската телевизија почнува новата сезона на Танцот со ѕвездите. Новите двојки се: Димитар Атанасовски и Јована Василева Маријана Димовска и Боби Трајковски Владимир Крстевски Франц и Наде Миленкова Сара Костадиновска и Мишо Спасовски Наташа Илиевска и Даниел Кимовски Александра Накова и Илија Карадакоски Влатко Илиевски и Марина Овезовска Наташа Мешковска и Роланд Паради Стефан Лошковски и Симона Веселиновска Мартин Јордановски и Ивана Ристевска Водителот Тони Михајловски, кој гостуваше во Дневникот на МТВ, не ја откри неговата партнерка-водителка за оваа сезона, но како што најави ќе биде згодна, атрактивна…а, може да е и истата водителка од претходната сезона, односно Симона Николовска, но може да биде и нова? Михајловски очекува дека и оваа сезона на шоуто “Танцот со ѕвездите“ ќе биде атрактивна и гламурозна, како и дека ќе ги урне рекордите на гледаност. Премиерата на првата емисија е на Новогодишната ноќ, во рамките на забавната програма на Македонската телевизија. Финалето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Oдделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основното јавно обвинителствоза гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава ...
сите 31 | | | веќе видена

Ристе Ристески од Охрид направи вистинско шоу на својот настап во „Ѕвездите на Гранд“. Прво се претстави со песната „Страх ме да те сањам“ од Џенан Лончаревиќ, ...
сите 18 | | | веќе видена

На повидок е нова естрадна војна, а овојпат главни актери се Боки 13 и Бени од Нон Стоп! Имено, деновиве во центарот на вниманието беше веста за хуманиот гест ...
сите 5 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Цели 13 години најмоќниот дилер на дрога во Мексико вешто ги избегнувал органите на прогонот. Тој бил познат по користењето на напредна технологија во своите ...
сите 3 | | | прочитана: 640 | веќе видена

Само година и пол по раѓањето на принцезата Шарлот в о кралското семејство владее вистинска еуфорија бидејќи Кејт е повторно во блажена состојба. Веста за ...
сите 23 | | | веќе видена

Мистериозно момче се појавило пред жирито и публиката во емисијата „Америка има талент“ и сите ги воодушеви. Дозволете ова талентирано момче да ве импресионира ...
сите 8 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Доколку пред неколку години пртевте „Македонски Идол“ сигурно се сеќавате на еден од финалистите охриѓанецот Денис Мурат. Пејачот сега настапува низ земјава во ...
сите 9 | | | прочитана: 1096 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Накова, Илиевски, Франц во „Танц со ѕвездите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: