Во два бомбашки напади во Кабул 38 загинати


2 копии

Силна експлозија се случи во сирискиот град Ел-Камишли. Според податоците на очевидци, при експлозијата загина еден човек, уште неколку се повредени, соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Јелена Карлеуша неодамна имаше операција, а како што таа сама истакнала станува збор за минорен женски гинеколошки проблем.Сепак таа многу брзо се врати на ...
сите 20 | | | прочитана: 3868 | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) ги предупредило шефовите за безбедност на Велика Британија дека манчестерскиот џихадист Салман Абеди, Британец од ...
сите 127 | | | веќе видена

СЈО како единствена независна институција ќе мора да ги прочешла кандидатите за министри кои ќе седнат во новата влада. Токму ова вчера го кажа и мандатарот ...
сите 226 | | | прочитана: 238 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во два бомбашки напади во Кабул 38 загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: