Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика


Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако денеска до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Претениците во македонското собрание се уште очекуваат Владата да го испрати договорот за добрососедство и соработка со Бугарија кој треба да се потпише на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема да биде пречка на патот на Македонија кон НАТО у Европската Унија. Од опозициската партија преку писмено соопштение велат дека нема да штедат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Волкот го менува влакното, ама навиките не. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги менува раководствата, но навиките му остануваат исти. Лагата е нивни ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на партијата Љупчо Пренџов рече дека договорот е прашање кое треба да се стави на референдумско изјаснување на граѓаните во октомври заедно со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО. - ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на Граѓанската опција за Македонија Љупчо Пренџов. Истакна дека пред неколку дена нивниот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 197 | | | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 67 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 14 | | | прочитана: 255 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9984 | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 24 | | | прочитана: 484 | веќе видена

Додека течат роковите од 48 часа во кој Апелација треба да се изјасни и за жалбите по јавната седница одржана во петокот, судот се соочува со притисоци да ...
сите 128 | | | прочитана: 274 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 5 | | | прочитана: 189 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: