Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија


15 копии

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде презентиран пред членовите на ...
| | веќе видена | слични | push

Избрана група од петмина македонски историчари ја аминувале содржината на Договорот за добрососедство со Бугарија кој треба да биде потпишан за помалку од две ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии

Владата се уште нема испратено информација до собраниските служби за свикување на затворена седница на која премиерот Зоран Заев најави дека ќе го образложи ...
| | веќе видена | слични | push

Претениците во македонското собрание се уште очекуваат Владата да го испрати договорот за добрососедство и соработка со Бугарија кој треба да се потпише на ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии
4 копии

Волкот го менува влакното, ама навиките не. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги менува раководствата, но навиките му остануваат исти. Лагата е нивни ...
| | веќе видена | слични | push

Потпретседателот на партијата Љупчо Пренџов рече дека договорот е прашање кое треба да се стави на референдумско изјаснување на граѓаните во октомври заедно со ...
| | веќе видена | слични | push

Ова денеска го изјави потпретседателот на Граѓанската опција за Македонија Љупчо Пренџов. Истакна дека пред неколку дена нивниот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични | push

Како што наближува денот за потпишување на договорот со Бугарија, така се зголемува нервозата во јавноста за неговата мистериозна содржина. Заев најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Владата на Република изјави дека нема доставено барање за посебна седница, за се дискутира за Договорот за добрососедство со Бугарија. Владата на ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 656 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 243 | | | веќе видена

Како што започна, така и заврши годинешното 15-то јубилејно издание на балкански познатиот “Пивофест” кој секоја година се одржува во Прилеп. Оваа година никој ...
сите 43 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 216 | | | веќе видена

 22-годишната Џорџина е во врска со фудбалерот од 2016-та година. Веројатно веќе знаевте дека таа по професија е модел и работи во Мадрид. Но, дали знаете ...
сите 7 | | | прочитана: 4710 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: