МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

15 копии

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Двајца вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање биле повикани на разговор во полициска станица, по што биле ослободени. Од МВР велат дека против ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава за „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени ...
| | веќе видена | слични

Уште две кривични пријави за учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие поднесе полицијта за настаните во Собранието од 27 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата викендов разговарала со тројца осомничени учесници во насилствата во Собранието на 27 април, од кои оној што сам се пријавил во полициска станица по ...
| | веќе видена | слични

Од МВР информираат дека на 13 мај во 20:50 часот во полициска станица само се пријавило лицето Н.М. (34) од Скопје, против кое претходно беше поднесена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера и завчера презел соодветни мерки и извршил преглед на видео записи во насока на идентификување на останати лица - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 66 | | | прочитана: 504 | веќе видена

Фото: Vesti.mas Од 8 до 13 мај 2017 година, во Будва, Црна Гора беше одржана 57-та Машинијада. Станува збор за традиционално собирање на студенти и професори ...
сите 158 | | | веќе видена

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ- Гостивар организираше ифтарска вечера по повод рамазанските пости, во знак на почит кон нивните сограѓани муслимани. Пред ...
сите 247 | | | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 316 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 2 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 17 | | | прочитана: 578 | веќе видена

„Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието! Почна животот со “честитка” од Заев до бруцошите, прво ја секна струјата во студентскиот, сега ги ...
сите 49 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Собранието на критиките на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека новиот договор за добрососедство со Република Македонија ќе ...
сите 318 | | | прочитана: 1045 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: