МОН ја разбива лажната пропаганда на ВМРО-ДПМНЕ за дисперзираните студии


Министерството за образование и наука даде конкретни податоци за тоа каков бил интересот за упис на дисперзираните студии на државните универзитети досега и ...
| | прочитана: 254 | веќе видена | слични
7 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира дека со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз образовниот процес и се ускратуваат бенифициите ...
| | веќе видена | слични

Дисперзираните студии кои беа од голема помош за сите студенти, минативе 9 години ги искористија повеќе од 20.000 лица. Голем е револтот како кај младите, така ...
| | веќе видена | слични

По укинувањето на екстерното тестирање и најавата за суспендирање на програмата „Кембриџ“, Министерството за образование и наука целосно ги укина и ...
| | веќе видена | слични

Само богатите студенти ќе може да студираат, така најверојатно СДСМ го замислува подобриот живот кој го најавуваше за студентите. Најновата одлука да се укинат ...
| | веќе видена | слични

- Отворањето на дисперзираните студии минативе години се покажаа како извонредна можност која секоја година ја искористуваа околу 15 отсто од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 64 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 99 | | | веќе видена

Проектната документација не е во согласност со реалноста што значи терен, изјави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Сугарески вели дека доцни ...
сите 89 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 481 | веќе видена

Новата Македонија која се роди од една голема агонија нема комплекси и не и требаат многу споменици за да се гордее со себе, изјави министерот за надворешни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН ја разбива лажната пропаганда на ВМРО-ДПМНЕ за дисперзираните студии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: