Моќта на САД се зголеми благодарение на НАТО, изјави Ангела Меркел


3 копии

Германската канцеларка Ангела Мерлел денеска потврди дека нејзината земја ќе продолжи со напорите за постигнување на целта на НАТО, секоја земја членка да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германските граѓани се повеќе загрижени од политиките на претседателот на САД Доналд Трамп одошто од рускиот претседател Владимир Путин покажува анкетата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на германските социјалдемократи за парламентарните избори во септември би освоил 49 процентри од гласовите, доколку избирачите би имале можност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку администрацијата на претседателот Трамп воведе нови тарифи за стоките од други земји, Европската Унија ќе одговори со реципроцитет, најави Фолкер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германскиот министер за финансии, Волфганг Шојбле, изјави дека Европската Унија треба да заземе поактивна улога на меѓународната сцена. Германскиот министер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меркел ја потенцира важноста од мултилатералната соработка откако претседателот на САД, Доналд Трамп ги стави под знак прашалник меѓународните сојузи и изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Владата и Фудбалската федерација на Македонија обезбедија 16 милиони денари за да се создадат услови за довршување на реконструкцијата на стадионот „Филип ...
сите 113 | | | веќе видена

Откако мораше да демантира дека е во врска со Соња Вуксановиќ, Марко Јариќ повторно се огласи, но сега по друг повод. Тој моментално е во Белград и го ...
сите 55 | | | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 62 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 110 | | | веќе видена

Обединување на земјите од Западен Балкан, поголема соработка меѓу владите и стопанствениците и заеднички настап на трети пазари, е целта на 4-от самит во Трст, ...
сите 13 | | | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 97 | | | веќе видена

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар. Сите велат дека времето лета ...
сите 23 | | | прочитана: 2105 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќта на САД се зголеми благодарение на НАТО, изјави Ангела Меркел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: