Донација - проектор, лаптоп и платно за училиштата во поплавените подрачја


Општинската организација на Црвениот крст од Куманово и одделот за трансфузија од Општата болница во Куманово денеска во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Црвениот крст на Република Македонија прими донација од Црвениот крст на Германија која се состои од помош во опрема за училишта кои беа погодени од поплавите ...
| | веќе видена | слични

За шест училишта од регионите кои беа погодени од поплавите минатата година, Црвениот Крст на Германија донираше компјутери и проектори во вредност од 10 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обезбедена е поддршка која содржи по еден лаптоп-компјутер, еден ЛЦД-проектор и едно платно за проектирање за шест основни училишта во поплавениот регион. ...
| | веќе видена | слични

Со сумирање на резултатите од минатата година, признанија за најуспешните волонтери и крводарители и презентација на планот за работа, општинските организации ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со поддршка на Германскиот Црвен крст, а преку Црвениот крст на Македонија, обезбедени се еден лаптоп компјутер, по еден ЛЦД проектор и по едно платно за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 97 | | | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 69 | | | прочитана: 452 | веќе видена

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција две години истражува од каде е објавена и кој ја објавил снимката од посебните истражни мерки (ПИМ) ...
сите 82 | | | веќе видена

Пејачката Тамара Тодевска заедно со семејството деновиве уживаат во Гевгелија и го користи секое слободно време за прошетки во природа. Вчера Тамара и сопругот ...
сите 27 | | | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 51 | | | веќе видена

Откако „експлодираше“ веста дека Ријана има ново момче во својот живот, интернетот се обедини во мисија да го дознае идентитетот на мистериозниот убавец кој ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација - проектор, лаптоп и платно за училиштата во поплавените подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: