Меркел нема да го лимитира бројот на бегалци во Германија

2 копии
2 копии

-Никој не може да знае што ќе ни донесе животот, но јас со сигурност планирам да продолжам уште четири години, нагласи Меркел. Германската канцеларка во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел има намери да продолжи да управува со Германија како канцелар и во текот на следните четири години, изјави во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (SPD) и кандидат за канцелар Мартин Шулц ја претстави во неделата во Берлин својата предизборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 68 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 247 | | | прочитана: 1095 | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 156 | | | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 938 | веќе видена

Популарната актерка Џесика Алба (36) третпат ќе стане мајка. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен се одмораат на Хаваи со своите две деца – 9-годишната Хонор и ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел нема да го лимитира бројот на бегалци во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: