Меркел ги губи потенцијалните партнери за централно-десничарска влада

2 копии

Германската партија „Слободни Демократи“ (ФДП) ја отфрла можноста да биде дел од каква било владина коалиција која што без соработка со Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел, се состанала најмалку три пати со шефовите на три британски разузнавачки служби, кои ја известиле за терористички закани ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа телефонски разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Франсоа Оланд и украинскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Ангела Меркел им го предала на британските тајни служби досието на претседателот на Русија Владимир Путин, собрано од германското ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во интерјву за медиумите изјави дека Македонија би можела да има влада до средината на мај.Трајко Вељановски до вторник да ...
сите 71 | | | прочитана: 8495 | веќе видена

Раскрвавени лица на неколку повредени пратеници можат да се забележат на фотографиите од Собранието, по влегувањето на учесниците на протестот „За заедничка ...
сите 73 | | | прочитана: 13925 | веќе видена

Американската старлета Ким Кардашијан отиде на одмор со својата сестра Кортни и уште неколку пријателки. Тие пиеја и се забавуваа до раните утрински часови, а ...
сите 43 | | | веќе видена

Сообраќајниците околу Собранието на Република Македонија кои по завчерашните нереди беа блокирани од полицијата, изутринава се отворени за сообраќај. Околу ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, дознава Алсат-М ...
сите 104 | | | прочитана: 534 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел ги губи потенцијалните партнери за централно-десничарска влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: