Масовна тепачка ја потресе Македонија - има ранети, во игра била и секира!

НК за КР Радовиш поднесе кривична пријава против Р.А. (21) од с.Али Коч, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Полицијата во Дебар поднесе кривична пријава против жители на селото Долгаш, општина Центар Жупа, поради „незаконски риболов“. Пријавените го сториле делото во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против напаѓачите на лидерите на СДСМ и на Алијансата за Албанците Зоран Заев и Зијадин Села, како и против другите пратеници во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

ПС Дебар поднесе кривична пријава против С.И. (31) и И.О. (26), двајцата од селото Долгаш, општина Центар Жупа поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 69 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 92 | | | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 140 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 761 | веќе видена

Македонските работници ангажирани од фирма подизведувач за изградба на автопатот Кичево-Охрид со месеци не ги добиле изработените плати, па затоа решија да ...
сите 85 | | | веќе видена

Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието, напиша на Фејсбук претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски. „Им тргна на ...
сите 43 | | | веќе видена

Цеца и Анастасија Ражнатовиќ беа гостинки во популарната ТВ-емисија „Амиџи шоу“, каде што на хумористичен начин одговорија на многу незгодни прашања на ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров утре ќе му биде домаќин на норвешкиот колега Борге Бренде, кој ќе престојува во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовна тепачка ја потресе Македонија - има ранети, во игра била и секира!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: