Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

2 копии

Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќање на двојазичност. Се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија".Единаесетти пат по ред од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Голем број граѓани на Крива Паланка и вечерва упатија пораки за унитарна и единствена Република Македонија од протестниот марш во организација на иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Паланчани маршираа од населба „Единство“, преку старата градска чаршија, ни з главната улица „Свети Јоаким Осоговски“, центарот на градот, до плоштадот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија е наша една и единствена татковина, да остане обединета и унитарна, порачаа граѓаните од Крива Паланка на вечерашниот марш на иницијативата „За ...
| | веќе видена | слични

Деветти пат по ред тие излегоа на улиците и дадоа поддршка за зачувување на суверенитетот на државата, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Крива Паланка вечерва се одржа протестен марш за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на маршот порачаа Македонија да ...
| | веќе видена | слични

– Тие ви велат Ве нема во Европскиот катастар, не сте заведени, немате авторски права, Вие не сте вие, вие сте ништо, празен простор, рече во обраќањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Нема да дозволиме некој да ни ја дели или продава државата – рече на вечерашниот марш „За заедничка Македонија" во Крива Паланка Едита Поцева, од Организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот државјанин Карим Шерфи поминал 15 години во затвор поради обид за убиство на сообраќаец, а во февруари бил уапсен додека се обидувал да набави ...
сите 154 | | | веќе видена

Поради преголемиот интерес за реванш натпреварот во четвртфиналето на ракометната ЛШ меѓу Вардар и Фленсбург, ќе има посебни безбедносни мерки. Паркингот пред ...
сите 173 | | | веќе видена

Пепел, јагленисани штици кои чадат, изгорени стари записници, планови, скици и изгорена пластика и бои останаа зад пожарот во кој изгоре историјата на Скопје. ...
сите 98 | | | веќе видена

Додека медиумите од региионот пишуваат за насилничкото однесување на Раста, сопругот на Ана Николиќ, таа како да не е многу засегната од сето тоа. Таа на ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со членовите на Извршниот комитет на партијата, Никола Попоски, Никола Тодоров и Владимир Ѓорчев остварија ...
сите 88 | | | прочитана: 5889 | веќе видена

Откако пред десетина дена му затвори врата на Карл Билт, а претходно и на Еврокомесарот Јоханес Хан, Иванов не сака да му отклучи ниту на Брајан Хојт Ји. ...
сите 93 | | | веќе видена

Комисиите за проценка на штетите на земјоделските култури во Општина Пробиштип од денеска излегуваат на терен за да направат увид на штетите од пролетниот мраз ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: