„Лавовите“ бараат македонските партии да ги прецизираат црвените линии

Поранешната единица „Лавови“ се огласи во јавноста по повод политичката ситуација, со повеќе барања. Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов да го повика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единицата „Лавови“ се огласи во јавноста по повод политичката ситуација: Ви го пренесуваме соопштението интегрално: Поради сериозноста на политичката ситуација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Политичките лидери сосема различно го толкуваат насилствата во Собранието. Во синоќешните интервјуа за ТВ Телма, претседателот на СДСМ Зоран Заев, рече дека ...
сите 206 | | | веќе видена

Немој, застани, не фрлајте, луѓе сме, зар некој треба да загине тука…, зборуваше постојано прексиноќа Влатко Ѓорчев, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ додека стоеше пред ...
сите 76 | | | веќе видена

Дента кога демонстранти од иницијатива за „Заедничка Македонија“ влегоа и физички нападнаа пратеници во Собранието, зградата ја обезбедувале ист број полицајци ...
сите 139 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лавовите“ бараат македонските партии да ги прецизираат црвените линии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: