Кукан: Очекувам пресврт во Македонија и на Западниот Балкан во наредните месеци

6 копии

Европратеникот Едвард Кукан, известувач во сенка за Македонија во Европскиот парламент, очекува во наредните месеци значителен пресврт во политичките случувања ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европратеникот Едвард Кукан, известувач во сенка за Македонија во Европскиот парламент, во интервју за „Еуропиан Вестерн Балканс“ (European Western Balkans) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројните фанови на турската романтична комедија „Изнајмена љубов“ иако навиваат главните актери Елцин Сангу и Бариш Ардуч да бидат заедно и во реалноста, сепак ...
| | прочитана: 2587 | веќе видена | слични

Бариш е во врска со актерката Гупсе Озај, додека Елцин има четиригодишна врска со турскиот бизнисмен Јунус Оздикен. Според пишувањата во турските медими, Дефне ...
| | прочитана: 741 | веќе видена | слични

За тоа секако најзаслужна е улогата на Дефне преку која ја засакаа бројни обожаватели ширум Европа и Азија. Покрај темпераментот и харизмата, нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Популарната турска актерка и модел Елцин Сангу или попозната како Дефне од хит серијата „Изнајмена љубов“, како и својот колега Бариш Ардуч ги живее моментите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за која во последно време многу се пишуваше. Тој и ...
сите 11 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партијата што ја направи најголемата партизација на државните институции и целокупното општество. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше ...
сите 418 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 94 | | | прочитана: 918 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонската Револуционерна Организација не се борела за Бугарија и бугарска држава, туку цели чети се жртвувале за Македонија и за македонска држава, рече на ...
сите 413 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 13 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата, наведува СДСМ ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кукан: Очекувам пресврт во Македонија и на Западниот Балкан во наредните месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: