Kривична пријава за сообраќаец

Одделот за внатрешна контрола при МВР поднела кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против полицаецот А.А. (38) од Гевгелија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно меѓународно признание за изборот на Талат Џафери за нов пратседател на Собранието пристигна од Кралството Шведска, земјата која важи за политички ...
сите 213 | | | веќе видена

Целосно спротивно од Деловникот и собраниските процедури, без точката да биде ставена на гласање, СДСМ и албанските пратеници поставија измислен претседател на ...
сите 182 | | | веќе видена

На влезната врата од неговиот дом е поставен и плакат со содржина: „Монструм, кој е следниот, дете?“. Во близина на куќата, пак, беа поставени плакати со ликот ...
сите 56 | | | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 153 | | | веќе видена

Алијансата на Албанците нема да оди на лидерската средба кај претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, потврди генералниот секретар на партијата ...
сите 17 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Кривичните дела за кои се товарат се „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ и „учество во толпа што ќе изврши кривично ...
сите 144 | | | веќе видена

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска го изразија својот револт од односот на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kривична пријава за сообраќаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: