Кражба во филијала на „Македонски пошти“

10 копии
5 копии
15 копии
4 копии
3 копии

Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, од вработената го одзел прометот и го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Конститутивната седница ќе продолжи утре напладне. Ова е одлуката на спикерот од претходниот пратенички состав Трајко Вељаноски кој го одби барањето на СДСМ ...
сите 557 | | | веќе видена

Беса нема да го поддржи предлогот Талат Џафери да биде претседател на Собранието, бидејќи тој е наметнат кандидат, изјави денеска Африм Гаши од движењето Беса. ...
сите 159 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 93 | | | веќе видена

Вистинска паника и страв владее во Црвенка, местото каде живееше и беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ откако вчера била оставена палка, иста како онаа со ...
сите 29 | | | веќе видена

Зоран Заев, прашан зошто не ја прифаќа понудата на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од Тиранската платформа, одговори дека ваквиот предлог на Груевски е обид за ...
сите 44 | | | прочитана: 4659 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: