Коневски: Општината Аеродром е позитивна приказна за локалната самоуправа од аспект на реализирани проекти и финансиска состојба


3 копии

Во изминативе осум години откако јас сум градоначалник на општина Аеродром реализирани околу 500-ни проекти кои што директно го подобруваат секојдневието на ...
| | веќе видена | слични | push

-Исто така, на годишно ниво општината издвојува 15 милиони денари отприлика, за покривање на сите трошоци во училиштата, заради непречено функционирање и на ...
| | веќе видена | слични | push

Би сакал да потенцирам дека во руралниот дел се изградени повеќе од 50 километри фекална канализација, асфалтирани се повеќе од 30 километри патишта, изградена ...
| | веќе видена | слични | push
5 копии

Скандалот со скапата промотивна кампања на Ивица Коневски добива сè поголеми размери. Освен што Коневски тајно договорил и реализирал скапо платена рекламна ...
| | веќе видена | слични | push

Прес конференција Златко Марин, претседател на ОО СДСМ Аеродром Скопје, 13.07.2017 Почитувани, Скандалот со скапата промотивна камапања на Ивица Коневски ...
| | веќе видена | слични | push

Општината Аеродром во соработка со јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Комунална хигиена“ започнува акција за расчистување на мини-депониите што се ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Откако градоначалникот Ивица Коневски е на чело на Општина Аеродром, нема потрошено ниту еден денар од општинската каса за рекламирање на својата работа, како ...
| | веќе видена | слични | push
5 копии

Повеќе од еден месец гледаме реклами на ТВ, радио, Фејсбук, автобуси, билборди во кои Ивица Коневски се промовира себеси. Во период кога централната власт ...
| | веќе видена | слични | push

Општината Аеродром во соработка со друштвото за управување со отпад „Нула отпад“ цело лето ќе ја реализира големата еко-акција за собирање електронски и ...
| | веќе видена | слични | push

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 658 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 185 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коневски: Општината Аеродром е позитивна приказна за локалната самоуправа од аспект на реализирани проекти и финансиска состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: