Кавадаречкиот театар со „Стјуардеси` ќе гостува во Скопје

2 копии

По осум распродадени репризи во Домот на културата „Иван Мазов-Климе, претставата „Стјуардеси“ на кавадаречкиот театар, во понеделник гостува и во Домот на АРМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 11 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Медиумите под контрола на СДСМ почнуваат со притисоци за следната фаза околу прифаќање или отфрлање на неоснованите обвиненија. И досега тоа го правеа со т.н. ...
сите 187 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадаречкиот театар со „Стјуардеси` ќе гостува во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: