„Колосеум“ меѓу најдобрите пет клуба во Југоисточна Европа

Скопскиот клуб „Колосеум“ е избран меѓу петте најдобри клуба во Југоисточна Европа, заедно со познатите „Каво парадизо“ во Грција, „Какако бич“, „Кристал“, и „Јалта“, сите три во Бугарија Овие четири респектирани клуба од Балканот заедно со „Колосеум“ од Скопје се номинирани за наградата најдобар клуб во Југоисточна Европа, која ќе биде доделена на 17 септември во Софија, на музичкиот собир на кој ќе се доделуваат и награди за најдобар концерт во овој дел на Европа, за поп и денс-музика, најпопуларни артисти, најдобра фотографија, веб-страница... Инаку, летово во летниот клуб „Колосеум“ гостуваа едни од најдобрите диџеи на денешницата, Армин ван Бурен, Шејпсшифтер, Абоув анд бијонд, Фарис, Умек и многу други.
| | веќе видена | слични

Скопскиот клуб Colosseum е избран меѓу петте најдобри клубови во Југоисточна Европа, заедно со познатите Cavo Paradiso (Грција), Cacao Beach (Бугарија), Cristal (Бугарија), Yalta (Бугарија). Овие четири респектирани клубови од Балканот заедно со Colosseum од Скопје се номинирани за наградата најдобар клуб во Југоисточна Европа која ќе се додели на 17-ти септември во Софија, на музичкиот собир Being South Europe. Ова само е доказ дека ноќниот живот во Скопје е еден од најдобрите на Балканот. Да ве потсетиме, ова лето во летниот клуб Colosseum гостуваа едни од најдобрите диџеи на денешницата, Armin van Buuren, The Shapesshifters, Above & Beyond, Gene Farris, Umek, итн. линкот можете да прочитате повеќе информации, како и да гласате за Colosseum.
| | веќе видена | слични

Останато

Членовите на жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ ги шокирала појавата и пеењето на Мерима Саитова од Скопје. Веднаш штом пуштила глас, жирито од шоуто почнало ...
сите 35 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Овие три хороскопски знаци буквално ќе владеат со Ноември. Прочитајте дали сте меѓу нив: Биковите ги имаат сите предуслови да го извлечат најдоброто што ...
сите 7 | | | веќе видена

Само година и пол по раѓањето на принцезата Шарлот в о кралското семејство владее вистинска еуфорија бидејќи Кејт е повторно во блажена состојба. Веста за ...
сите 23 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Халил Рафати (46) денеска е мултимилионер и сопственик на синџирот бар сок-барови Санлајф ориџинс, а пред само неколку години живеел без кров над главата и бил ...
сите 6 | | | веќе видена

Јапонците одлучиле да спроведат експеримент „кој носи поголем товар - мажите или жените“. Веруваме дека на многу мажи им се случило на крајот од денот да ја ...
сите 2 | | | прочитана: 2994 | веќе видена

Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам исклучиво со воз, а ...
сите 2 | | | прочитана: 2885 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Колосеум“ меѓу најдобрите пет клуба во Југоисточна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: