Кливленд триумфира на гостувањето кај ЛА Лејкерс


5 копии
4 копии
2 копии

По двата порази во серија, Сан Антонио се опорави со победа од 118-102 над Сакраменто, шампионот Кливленд беше подобар од ЛА Лејкерс со 120-125„Спарси“ одново ...
| | веќе видена | слични

Сан Антонио Спарс по двата порази во серија успеа да победи,откако на домашен терен го совлада Сакраменто со убедливи 118-102. Пау Гасол беше прв стрелец на ...
| | веќе видена | слични

Кливленд Кавалирс го фаќа шампионскиот од благодарение на тројката Кајл Ирвинг, Леброн Џејмс и Кевин Лов. Тие вчера на гости кај Лос Анџелес извојуваа победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешни видни и истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ по повлекувањето од извршната власт „засолниште“ си најдоа во својата матична партија каде се вработени и ...
сите 198 | | | веќе видена

Велат дека секоја реклама е добра реклама, иако струмичанката Марија Андоновска, инаку познат македонски модел деновиве беше во фокусот на регионалните медуми ...
сите 47 | | | веќе видена

Dolce & Gabbana јакната која Меланија ја носела чинела 50.илјади евра. Американците биле бесни, но факт е дека јакната се распродала во еден ден откако првата ...
сите 51 | | | веќе видена

За време на полициската акција после терористичкиот напад во Манчестер, британската полиција во домот на бомбашот Салман Абеди пронашла хемикалии и супстанци ...
сите 109 | | | веќе видена

Партискиот конгрес на партијата СДСМ ќе започне од 12 часот во хотелот Александар Палас. Најавено е дека ќе се гласа за нов лидер на партијата, а и дека Зоран ...
сите 170 | | | прочитана: 309 | веќе видена

Поп ѕвездата Ариана Гранде излезе со соопштение дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп објави денеска на Твитер дека сојузниците од НАТО ги зголемуваат придонесите во буџетот на организацијата, два дена откако ...
сите 414 | | | веќе видена

Летово ќе почне изградбата на Драмскиот театар во Скопје, кој според потпишаниот договор се очекува да биде готов по три години. Деновиве Министерството за ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кливленд триумфира на гостувањето кај ЛА Лејкерс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: