Зијадин Села имал сообраќајка во Скопје?


Претседателот на струшкиот Совет, Абдула Ќазимоски на вчерашната седница на Советот на општина Струга беше разрешен, а на негово место беше изгласан Ристе ...
| | веќе видена | слични

После празничната велигденска пауза пратениците на Парламентот се вратија во собраниските клупи продолжувајќи ја конститутивната седница на која треба да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во процедурална заеблешка кон Зијадин Села, потенцираше дека тој и албанските партии ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ од собраниската говорница го предупреди Зијадин Села да престане својата неспособност како градоначалник на Струга да ја префрла ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесетата конститутивна седница во Собранието поминува со жестоки препукувања и обвинувања. Панчо Минов и Илија Димовски му се „фрлија“ на Зијадин Села ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Повторно ќе се кандидирам на локалните избори и пак ќе ве победам“, рече Зијадин Села, пратеник на ДР-ДПА, обраќајќи им се на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. „Се ...
| | веќе видена | слични

-Знаете што е неискрено во вашата политика, начекавте слабаци со триста проблеми и со единаесет годишна собрана фрустрација да дојдат на власт и вие сам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Господине Села вие си играте со чувствата на граѓните кога тврдите дека не постојат Македонци, а исто и колегите од СДСМ заради тоа што вашите три пратеници се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Аца Лукас минува низ вистинска драма поради неверството на сопругата Соња со Марко Јариќ. Пејачот имал настап на сплавот „Порт“ и тагата кај него била ...
сите 4 | | | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 86 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 92 | | | прочитана: 347 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 227 | | | прочитана: 4048 | веќе видена

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ за најновата анкета на БРИМА според која СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ, а премиерот Зоран Заев има повисок рејтинг од екс - премиерот, ...
сите 464 | | | прочитана: 331 | веќе видена

Бугарски Дневник ја анализираше посетата на Зоран Заев на Бугарија, поздравувајќи го поклонувањето пред бугарскиот Цар Самуил,бришењето на учебниците и ...
сите 554 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зијадин Села имал сообраќајка во Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: