Јункер: Преговорите во Женева се последна шанса за обединување на Кипар

Преговорите во Женева беа идентификувани од претседателот на Европската комисија (ЕК), Жан-Клод Јункер како последна шанса за обединување на Кипар, соопштува ...
| | веќе видена | слични

Дури и ако преговарачите постигнат пробив во решавањето на кипарското прашање оваа недела во Женева, тие нема да успеат да ги дефинираат сите детали потребни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преговарачите не успеваат да се доближат до конечен договор, со кој ќе заврши поделбата на Кипар, соопшти денеска кипарската грчка страна во текот на вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Старата изрека вели, „колото на среќата се врти“ и тоа е некако најприменливо на примерот на љубовниот живот на Аца Лукас. Откако своевремено напушти две жени, ...
сите 53 | | | веќе видена

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 97 | | | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 58 | | | прочитана: 456 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 84 | | | веќе видена

Пејачката Тамара Тодевска заедно со семејството деновиве уживаат во Гевгелија и го користи секое слободно време за прошетки во природа. Вчера Тамара и сопругот ...
сите 25 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, како првообвинет, Миле Јанакиески и Даниела Рангелова дојдоа во кривичниот суд на судење за случајот шамари во Центар, ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јункер: Преговорите во Женева се последна шанса за обединување на Кипар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: