Јапонија: Не е време за дијалог, треба да се изврши притисок врз Пјонгјанг


4 копии

Портпаролот на јапонската Влада, Норио Маријама изјави денеска дека сега не е моментот за дијалог, туку треба да се зголеми притисокот врз Северна Кореја. Тој ...
| | веќе видена | слични

Тој на средбата со претставници на ОН истакна дека „дијалог без дијалог е безначаен“. Според него, Јапонија го разгледува воведувањето на нови санкции против ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Северна Кореја продолжува со зголемувањето на својот нуклеарен арсенал и покрај силниот меѓународен притисок, а според последните термални фотографии, режимот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 68 | | | прочитана: 195 | веќе видена

„Патронажниот однос“ кон некои обвинети, на судовите им се врати како бумеранг. Бегството на двајцата обвинети од „Таргет" и „Тврдина“ стана директна препорака ...
сите 209 | | | прочитана: 343 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 978 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонија: Не е време за дијалог, треба да се изврши притисок врз Пјонгјанг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: