Изложба на Роберт Музил тешка 1200 кг. допатува во Битола за перформанс адаптиран на македонски јазик


 Перформансот е адаптиран на македонски јазик, со превод на текстови и аудио станици, со што е овозможен за прикажување во Македонија. Музил е значајно ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на Бит Фест во Битола се отвори изложбата посветена на австрискиот книжевник Роберт Музил. Како податок се наведува дека изложбата тежи 1.200 кг. ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија, директно од Линц, во Битола допатува изложба посветена на австрискиот книжевник Роберт Музил. Перформансот е адаптиран на македонски јазик, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 71 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 242 | | | прочитана: 1089 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 938 | веќе видена

Лепа Брена ги покажа убавите синови. Пејачката има три момчиња. Две се од бракот со нејзиниот сопруг – тенисерот Слободан Живоиновиќ. Најголемото момче е од ...
сите 28 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на Роберт Музил тешка 1200 кг. допатува во Битола за перформанс адаптиран на македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: