Изложба на цртежи на уметници-бегалци од Сирија

Утре во Кинотека на Република Македонија ќе биде отворена изложбата со цртежи со наслов „Бегство за подобро утре“, дело на сирискиот пар Шерго Муса и Назли ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку нема промени во распоредот, претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, и судиите Ристо Катавеновски, Рахилка Стојковска, Џемали Саити и Фаик ...
сите 97 | | | веќе видена

-Не постои изјава која е дадена неутрално или го афирмира договорот и Зоран Заев, туку напротив, сите овие изјави прават голема штета, додава Јакимовски. Тој ...
сите 346 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 43 | | | прочитана: 940 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на цртежи на уметници-бегалци од Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: